різдвяні реколекції

Парафіяльні молодіжні різдвяні реколекції «Господи, навчи нас молитися»

Молоді парафіяни собору Покрова Пресвятої Богородиці вчилися молитися власними молитовними текстами і духовно та  цікаво провели час разом під час реколекцій.

З 25-го по 27-ме грудня 2015 року Божого 17-ро наших молодих парафіян взяли участь у парафіяльних різдвяних молодіжних реколекціях в смт Стрілки Старосамбірського району. Серед комфортних умов єпархіального реколекційного центру, серед тінистих зимових, хоча ще не засніжених гір, наповнюючись чистим гірським повітрям, молоді люди разом зі священиком Дмитром Сенейком, сотрудником парафії Покрова Персвятої Богородиці міста Самбора, та катехитом Надією Гавриляк, вчилися молитися.

Здавалося би, нічого нового під сонцем. Хто з людей не вміє молитися? Тим більше, що Господь сам навчив своїх учнів, а через них – кожного церковного християнина – розмовляти з Богом у молитві. А як щодо молитви власними словами, текстом? І не будь-якого спонтанно складеного тексту, як це буває у протестантських церковних спільнотах і деномінаціях. Але молитви власними словами і думками, які складені на основі схеми справжніх духовних наставників і вчителів молитви – Святих Отців Церкви. І щоб ця молитва була схожою на їхню молитву, можливо навіть, такою ж благодатною та сильною, як молитва цих святих, адже вона складена за їхнім зразком.

Такі власні молитви, свої особисті молитовні тексти як звернення до Господа, але за зразком молитов Святих Отців Церкви, протягом цих трьох реколекційних днів вчилися складати молоді люди. Було помітно, що для багатьох із них це був зовсім новий і несподіваний досвід. Багатьом учасникам реколекцій вдалося створити справді оригінальні, творчі і головне – церковні тексти молитов, але в яких було все особисте, все їхнє: їхні слова, відчуття, переживання і духовний досвід.

Священик Дмитро Сенейко, вибираючи темою реколекцій розмову про молитву і творче завдання під час них – складання своїх молитов, ставив перед собою та молодими людьми два завдання: показати велику свободу в молитовному спілкуванні з Богом, яку допомагають своїми молитовними схемами нам створити Святі Отці, і надихнути молодь на більшу, тривалішу і щирішу молитву.

Під час реколекцій священик у час спільної молитви, яка була тричі на день, пропонував творчі підходи і свободу в молитві до Бога, але в рамках святоотцівської схеми: це і мультимедійна вервиця під назвою «Зостаньтеся тут і чувайте зі мною», і акафіст «Слава Богові за все» із певними молодіжними руховими молитовними вставками, і ранішні молитви  Святих Отців у прочитанні кожного учасника реколекцій із завершальним обрядом ранішнього молитовного вмивання тощо.

Не були знехтувані і молитовні тексти учасників реколекцій, які вони самі складали. Вони були прочитані замість молитов ними самими перед Святим Причастям на недільній Службі Божій. Це було задумано для того, щоб підкреслити цінність цих молитов як духовної праці та творчості молоді і для того, щоб заохотити їх продовжувати подібну молитовну творчість.

Загалом під час реколекцій була порушена тема молитви і посту і їхніх цікавих сучасних форматів та можливостей здійснення і дотримання.

Надзвичайно творчо прикрасила приготованими ігровими заходами реколекції катехит Надія Гавриляк. Усі ігри та творчі завдання, які вона приготувала, були на тему духовності, молитви та роздумів про серйозні життєво важливі теми. Молоді люди також мали вдосталь вільного часу, аби відпочити, поспілкуватися одні з одними за кавою-чаєм із печивом чи граючи численні настільні ігри.

Щиро дякуємо всім учасникам реколекцій за участь в них, за небайдужість, активність та творчі довершення під час них. Бажаємо не боятися молитися до Бога власними молитвами, користуючись доброю схемою Святих Отців  Церкви, і завжди життєрадісно та творчо виражати себе як християни. 

Костюк Назар

Дякую вам за Стрілки, я чудово провів там час.Я дізнався що можу сам складати молитви. Дякую за цих добре проведених 3 дня. 

Марко Анна

З 25-27 грудня я відвідала реколекції у с.Стрілки. Проводили реколекції о.Дмитро Сенейко і п.Надя Гавриляк. Мені надзвичайно сподобалося, адже протягом цих днів я дізналась багато нового про молитву та піст. Разом з друзями ми весело провели час, бавлячись веселі настільні ігри.Також запам'ятались пісні під гітару.Протягом цих днів мене супроводжувала особлива атмосфера,яка охоплювала кожного.Щиро дякую кожному за незабутні дні :)

Коваленко Андріана

Реколекції-мегапозитивні, проведені в колі щирих і відкритих людей, поповнила багаж знань і буду вдосконалюватись. Є над чим задуматись напередодні Різдва. Рада, що провела ці дні з друзями, з якими давно не бачились. Дякую Богу за можливість відвідувати реколекції!