Будівництво храму

БУДУЄМО ХРАМ МУРОВАНИЙ!
2.07.1989 – встановлення Хреста
1989р. - Збудована каплиця
1990р. – створений комітет по будівництві Собору
1991р. – виготовлення документації по будівництві Собору, проведені геологічно-дослідні роботи
27.04.1991 – закладення наріжного каменю під будову Собору Покрова Пресвятої Богородиці
1992 – фундамент, нарощування на сваях майбутніх колон
1994 р. – зведений цокольний поверх
2001 – встановлення центрального надкупольного хреста
2005р. – завершення встановлення усіх хрестів
2005р. – встановлення вікон
2008р. – встановлене вітражне скло у святилищі
2011р. – завершення Хресної Дороги та Її освячення

Собор, який будується, став ровесником незалежної України. Як і Україна, яка стала притулком для всіх своїх дітей, для свого народу, так і Самбірський Собор є покликаний до того, щоб в його стінах змогли віднайти притулок вірні діти Церкви.

Розміри Собору: висота - 64м.;

ширина (з півночі на південь) - 46м.;

довжина (зі сходу на захід) - 64м.

Храм вірних вміщатиме 3 тисячі осіб. Всередині храму розташовано три святилища, а під низом (нульовий поверх) міститься дуже багато кімнат, класів, актовий зал. Всі ці приміщення мають виконувати важливу роль в житті парафії.

Маючи велику площу забудови, 3000кв.м., Собор може стати не лише закладом духовного розвитку людини, але й закладом навчання, виховання та формування нової особистості українця, що так неохідно і важливо у наш час. Завершення будівництва відкриє безліч можливостей для виховання та розвитку дітей, молоді, становлення сім"ї. У нижній частині Собору передбачено багато кімнат, які будуть використані для катехитичної школи (до речі, в даний час вже функціонують три прекрасні класи, які навіть не наполовину задовільняють потреби парафії в цьому напрямку), молодіжних організацій, душпастирства у справах сім'ї та молоді, а також для благочинної діяльності. Цей Собор, в майбутньому, може спричинитися до безнастанного поступу людської культури.

Та попри всі намагання і бажання завершити спорудження храму громада потребує матеріальної допомоги і фінансової підтримки, бо зібраних нею коштів не вистачає, щоб завершити багаторічне будівництво.

Але роботи на будівництві не зупиняються ні на один день, оскільки, навіть узимку зварювальники зварюють металеві конструкції, щоб згодом, улітку, їх використовувати. У цьому завдячуємо ми нашим жертводавцям, які, можна сказати з останнього, але все ж таки віддають свої кошти, щоб будівництво храму просувалося вперед.

В приміщенні каплиці, де зараз відбуваються Богослужіння, парафіяни разом із священиками моляться за наших жертводавців, за віднайдення нових жертводавців, які б могли своєю "лептою" також приєднатись до величної справи побудови церкви з бетону і цегли, а також побудови Церкви духовної, незнищимої.

 

Адміністратор парафії Покрова Пресвятої Богородиці

о. Володимир Коркуна.