літні ігри

Розваги з Біблійними Друзями

В розвагах беруть участь три команди.
Розвиги проходять наступні етапи:
1. Перед кожною ігрою учасникам розповідається історія з Біблії, якій відповідає дана ігра.
Наприклад: ігра “Завойовники Єрихона” – дається коротка розповідь про Ісуса Навина та його людей, які зруйнували мури міста.
2. Пояснення правил ігри, вибір учасників.
3. Проведення ігри.
4. Визначення команди-переможця чи особи, що перемогла.
5. Надання відповідного титулу, н-д: “Будівельник Ной”, “Давид-псалмоспівець” і т.д., а також вручення грамот. Даний етап має місце в кінці усіх розваг.
Розповіді із книги “Мої Біблійні Друзі” та Біблії для дітей.

Ігри

«Будівельник Ной» - ігра на найоригінальніше будування корабля (човна) з коробок і природних матеріалів. Бере участь одна-дві особи з кожної команди. Можна провести ігру на найкращий малюнок корабля.

«Веселі мешканці ковчегу» – ігра на найкраще імітування тварин. Беруть участь по 2-є з кожної команди і самостійно обирають собі тварину, яку б хотіли імітувати, неназиваючи її.

«Праведні Мойсеї» – бере участь уся команда. Це гра на швидкість (біг) з виконанням різних завдань. У грі можуть використовуватись матеріали, які стали символами чудес, що вчинив Господь через Мойсея. Цю ігру, наприклад, можна проводити наступним чином. Учасники команд вистроюються у три ряди. На певній відстані перед кожним рядом стоїть крісло, на якому знаходиться стакан з водою та стакан з червоною рідиною (вода з червоною фарбою – на знак перемінення води у річці в кров). Завдання ігри полягає у тому, щоб якнайшвидше добратися до стаканів і з ними повернутися назад, передаючи їх наступним учасникам. При цьому до крісла із стаканами учасник скаче як «жабка», а повертається із стаканами «змійкою», минаючи стовпчики. Передавши стакани, наступний учасник біжить з ними до крісла також «змійкою», ставить їх на місце та повертається «жабкою» і т.д. Виграла та команда, яка найшвидше справилась із завданням та розлила найменшу кількість води. (жаби та змія також згадуються в історії Мойсея)

«Завойовники Єрихона» Бере участь уся команда. Кожний член команди робить довгу трубку із аркуша паперу. Кожна команда по черзі гуде у трубку, всі учасники команди одночасно. Котра команда буде найголоснішою, та виграла.

«Давид-псалмоспівець» – бере участь один учасник з кожної команди. Учасник намагається розказати щось приємне, співаючи, н-д: сьогоднішній веселий день, про свою добру матір, про друга і т.і. Дається час на підготовку. Виграв той, хто найкраще і найцікавіше справився із завданням.

«Сильний Самсон» – бере участь один найсильніший учасник з кожної команди. Це змагання «на руку». Перед тим слід провести змагання в кожній команді для того, щоб вибрати найсильнішого.

«Добра і мудра цариця Естер» – це змагання серед дівчат. З кожної команди вибирається по одній дівчині. 3-ьом дівчатам по черзі задаються питання і вони намагаються відповісти. Питання даються такого характеру: «Якби ви поступили, якщо б …». Учасниці намагаються дати якнайрозумнішу відповідь. Наприклад такі питання:
- Щоб Ви зробили, якби були мером Самбора?
- Що треба робити, щоб бути другом Ісуса?
- Щоб Ви зробили, якби побачили, що знайома вам особа плаче?
- Щоб Ви зробили, якби були директором школи?
- Яким повинен бути товариш (товаришка)? і т.д.

«Ілля – розпалювач вогнищ» У грі бере участь один учасник з кожної команди. Це гра на найшвидше розпалювання вогнища (невеликого).

«Син Захарія» – бере участь одна дитина з кожної команди. Вона придумує слова, які починаються з літер імені ЙОАН (на кожну букву по 3 слова). Виграв той, хто справився із завданням найшвидше.

«Мудрі Соломони» - бере участь уся команда. Задаються питання різної тематики, або ж якоїсь одної, н-д: питання із Святого Письма і в командах знаходять відповіді на них. Час обмежений.

«Зрячий Вартоломей» – бере участь одна дитина з кожної команди. Учаснику зав’язують очі, ставлять перед ним якісь предмети і він повинен відгадати, що це за предмети, торкаючись їх руками. Або дійти із закритими очима до певного місця, або ж віднайти когось серед декількох. Цю ігру можна ще проводити наступним чином: перед учасниками, які мають завязані очі, ставлять три тарілки з водою, мукою і гречкою. У одну з тарілок запихають цукорок. Завдання полягає у тому, щоб як найшвидше віднайти цукорок.

«Найкраща інсценівка притчі» Кожна команда обирає собі притчу:
- про блудного сина (Лука 15: 11-32)
- про милосердного самарянина (Лука 10: 30-37)
- про таланти (Матей 25:14-30)
- про немилосердного боржника (Матей 18: 23-35)
Обирання притчі відбувається шляхом витягування однієї листівки із 3-ьох (таємно). Кожна команда готує сценку. Час обмежений. Для допомоги подається зміст притчі. Виграє та команда, яка справилась із завданням найкраще.

«Товариші Ісуса» Цей титул отримують всі три команди після того, як пригостять цукерками і печеням всіх присутніх.

В.Марко