Центр християнського дошкілля "Зернятко"

ДЛЯ БАТЬКІВ!!!

Центр християнського дошкілля "Зернятко".

 
Служити там, де є найбільша потреба» 
-блаженна Йосафата Гордашевська
 
Продовжує набір дітей на новий 2024-2025 навчальний рік.


Детальніше: Центр християнського дошкілля "Зернятко"

Концерт духовної музики

Концерт духовної музики

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розпорядження

Розпорядження Духовенству і вірним Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ в зв’язку з поширенням небезпечної хвороби

 

19 березня 2020 р. Б.
 
Нещодавно в Україні вступили в дію обмежувальні заходи для запобігання поширення коронавірусу. У зв'язку з цим владика Ярослав, єпископ Самбірсько-Дрогобицький скерував до духовенства і вірних окреме розпорядження.
 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

Взявши до уваги ситуацію, що склалася в зв’язку із заходами, запровадженими органами державними влади для недопущення поширення епідемії коронавірусу (COVID-19) в Україні;
дбаючи про духовне і тілесне здоров’я наших вірних;
користуючись рекомендаціями Блаженнішого Святослава, Глави й Отця УГКЦ, поставитись відповідально до заходів безпеки, а також зберігати цілковитий спокій;

постановляю:

А. Для підтримання молитовного духу

1. На кожній Божественній Літургії на Єктенії усильного благання додати особливі прохання (див. Додаток І).
2. Після Заамвонної молитви на Божественній Літургії виголошувати особливу молитву (див. Додаток І).
3. Посилити молитви за здоров’я всіх, зокрема за старших і дітей, за осіб зі слабким здоров'ям; особливо просимо молитись за одужання тих, які уражені коронавірусом;
4. Молитися за працівників сфери охорони здоров’я.
5. Продовжити практику молитви о 21.00 за Україну, за оздоровлення хворих, за лікарів.
6. Оскільки Великий піст полягає не лише у стриманні від їжі, то, зокрема, звернути увагу на користі читання духовної літератури (Св. Письма, творів Св. Отців та інших церковних авторів) як поживи для духовного життя та альтернативи надмірному захопленню мас-медійними засобами (телебаченням, Інтернет…). Пам’ятати, що особи похилого віку, а також хворі і немічні, можуть користати з диспензи від посту (споживання м’ясних і молочних страв).

Б. Стосовно відвідування богослужінь

7. Усім вірним Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ, що перебувають в зоні ризику (старшого віку, батькам з малими дітьми, особам з ознаками респіраторних інфекцій, тих, хто недавно повернувся з територій, де поширений коронавірус, і хто з ними проживає) залишатися вдома, щоб не наражати себе та інших на небезпеку зараження, користаючи зі спеціально наданої мною з цієї причини канонічної диспензи (звільнення) від обов’язку фізичної присутності на Божественній Літургії у неділі і свята. Натомість залишається обов’язок брати участь у Божественній Літургії, яка транслюється медійними засобами (інтернет, телебачення, радіо - див. Додаток ІІ), або принаймні однієї години спільної чи особистої молитви та читання Святого Письма на час тривання обмежуючих заходів.
8. Де це можливо, запровадити вживання гучномовця для транслювання богослужіння надворі, щоб у храмі не перебувало більше 10 осіб.
9. Де це можливо, при звершенні богослужінь та треб зберігати відстань між вірними не менше 1,5 м.
10. В часі Сповіді дотримуватись особливих санітарних норм та гігієни (зокрема, використовувати Сповідальниці з захисним бар’єром). Пам’ятати, що в особливих умовах обов’язок Великодної Сповіді можна сповнити до Свята Св. Апп. Петра і Павла.
11. Регулярно пригадувати вірним про правила приступання до Святого Причастя. Вірним, які причащаються, широко відкривати уста і не торкатись ними ложечки. У випадку торкання ложечки вуст причасника протирати її дезінфікуючим розчином.
12. Душпастирям відгукуватися на прохання вірних і, дотримуючись заходів гігієни та адекватного захисту, уділяти їм Таїнства Сповіді та Причастя вдома, особливо коли йдеться про хворих осіб.
13. Дотримуватися правил особистої гігієни в храмах. У цей період є оправданим не торкатися і не цілувати ікон та інших посвячених предметів, які, за звичай, у такий спосіб почитаємо.
14. Посилити заходи протиепідемічної безпеки в храмах, щоби вони були чистим і безпечним місцем для особистої та спільної молитви.

В. Стосовно підтримання належних відносини у суспільстві

15. Прислухатися до розпоряджень органів цивільної влади та дотримуватися санітарних норм.
16. Плекати дух християнської взаємодопомоги, солідарності та відповідальності.
17. Перестерігаємо усіх перед проявами негативного ставлення до уражених коронавірусом чи потенційно уражених.
18. Не піддаватись паніці, об’єктивно перевіряти інформацію, дотримуватись "інформаційної гігієни".
19. Слідкувати за повідомленням церковних засобів масової інформації для отримання додаткових евентуальних вказівок.

Благословення Господнє на Вас!

владика Ярослав (Приріз),
Єпископ Самбірсько-Дрогобицький

прот. Любомир Митник,
віце-канцлер

Додаток I.


Моління на Божественній літургії під час

1.      На кожній Божественній Літургії на Єктенії усильного благання додати особливі прохання:

«Ще молимося Господеві Богу нашому, щоб відвернув свій справедливий гнів від нас і уберіг від небезпечної недуги, що загрожує людському родові; змилувався і навідався до хворих, підняв їх з постелі немочі і дарував їм здоров'я душевне і тілесне, молимось Тобі, Господи, вислухай і милостивно помилуй».

2.      Після Заамвонної молитви на Божественній Літургії виголошувати наступну молитву:

«Боже Предвічний і Всемогутній, Отче милосердний, Творче неба і землі. Ти з любові до людського роду послав у світ Сина свого Єдинородного як Спасителя та Лікаря душ і тіл наших. На Його слово хворі одужували і всі ті, що їх мучили нечисті духи теж оздоровлялись.

Отож, і ми, що переживаємо тепер час болючого досвіду поширення вірусної хвороби, до Тебе, нашого всеблагого Владики, припадаємо і сокрушенним серцем благаємо: споглянь на нас, Господи, помилуй, захорони від недуг і нещастя всіх людей. Подай здоров’я хворим і немічним, прийди з своєю ласкою і потіхою до тих, які страждають. Звільни нас від страху, відчаю, прости нам наші гріхи, визволи від зла байдужості і себелюбства. Навчи нас бачити потреби наших ближніх та їм в любові послужити. Дай мудрість і силу нашим медикам. Скороти цей час тривоги і терпіння, не залиши нас без милості Твоєї, даруй нам благодать навернення і надію.

За молитвами Пресвятої Богородиці та всіх святих нашого українського народу, вислухай нас Господи! Бо Тобі належить всяка слава, честь і поклоніння Отцю, і Сину, і Святому Духові нині і повсякчас і на віки віків. Амінь»


Додаток IІ.


Трансляція богослужінь

1.      Катедральний храм Пресвятої трійці у м. Дрогобичі

Онлайн-трансляція здійснюєтьсяна сторінці Facebook - Katedra Sde:

- у понеділок, вівторок, четвер о 18.00 год. – Літургія напередосвячених Дарів;

- у середу і п’ятницю о 7.30 год. - Літургія напередосвячених Дарів та парастас-сорокоусти;

- у середу о 17.30 год. – Хресна дорога для молоді;

- у п’ятницю о 16.30 год. – Хресна дорога для дітей;

- у п’ятницю о 18.00 год. – Хресна дорога;

- у суботу о 7.30 год. – Божественна Літургія;

- у неділю о 7.00; 8.30; 10.30; 12.00 год. – Божественна Літургія.

2.      Патріарший Собор Воскресіння Христового у м. Києві

-         Онлайн-трансляція здійснюється на сторінці https://www.facebook.com/Zhyve.tv/

3.      Літургія Українською мовою на Ватиканському радіо

Кожної неділі, а також 7 і 19 січня, 7 квітня, 28 серпня й 14 жовтня о 9:05 київського часу з каплиці Благовіщення Свята Літургія в українському обряді транслюється: 

-      на коротких радіохвилях 31-го метра частотою 9645 кГц і 25-ти метрів частотою 11930 кГц.

-      через супутник:  Координати: Radio Vaticana Telepace - HOT BIRD Eutelsat 13B - Trasponder 89; ModulationVBS-2 / Symbol rate:29900 / FEC:3/4-8PSK - Frequecy:MHz 12476 H Audio2 PID Video:2041 - PID Audio2:2043

-      В мережі інтернет Онлайн-трансляція здійснюється та запис зберігається на сторінці - https://www.vaticannews.va/uk/podcast/svyata-liturgiya-v-kaplici-blagovishennya.html

Літній молодіжний табір в с. Довге-Гірське

Найтепліша та найдовгоочікуваніша пора року - це, звичайно ж, літо. Влітку вся природа живе на повну силу, хочеться відпочивати і відвідувати нові місця. Від 8 до 15 липня 2017 року Божого молодь нашої катехитичної школи разом з молоддю катехитичної школи храму Різдва Пресвятої Богородиці мали можливість поїхати в табір у мальовниче село Довге Гірське, що знаходиться неподалік с. Східниця.

Детальніше: Літній молодіжний табір в с. Довге-Гірське 

Християнський літній табір «Великого бажайте!»

    Під таким гаслом розпочався щорічний парафіяльний дитячий табір при нашому Соборі. Тема першого таборового дня - "Радійте і веселіться, бо нагорода ваша велика на небі" (Мт 5, 12).            Отримавши благословення на Святій Літургії та ознайомившись із правилами табору, і звісно ж, смачно поснідавши, усі приступили до праці в групах. Аніматори підготували цікаві інтерактиви та веселі ігри.

Детальніше: Християнський літній табір «Великого бажайте!»

Вишкіл аніматорів. День 2.

   У суботу, 17 червня 2017 р. Б. відбувся черговий тренінг для аніматорів у Соборі Покрова Пресвятої Богородиці м. Самбора.

    Дощовий день не завадив аніматорам-початківцям завітати на цей вишкіл. Темою заходу стала важлива складова роботи кожного аніматора - "Команда, праця в команді".

    Тренінг традиційно розпочався із молитви.

 

Детальніше: Вишкіл аніматорів. День 2.

Молодіжна щорічна проща до Билич


    Ось і настала літня пора: пора піших прощ, тепла і багато сонця. Не оминули ми своєю увагою і цьогорічну молодіжну пішу прощу, яка вирушила 10 червня 2017 р. Б. до Чудотворної ікони Билицької Божої Матері.

Детальніше: Молодіжна щорічна проща до Билич

Вишкіл аніматорів

Дуже енергійно, весело та жваво було у нас в Соборі 03 червня 2017 р. Б., а все через те, що розпочався Вишкіл аніматорів-День 1.

Отож, на запрошення директора катехитичної школи, до Самбору приїхала Мар’яна Дмитрів, яка і провела тренінг на тему «Публічний виступ». Молодь мала змогу активно прилучитися до створення нових ідей, здобула знання про хитрощі поводження себе на публіці, а також сама взяла участь в особистому представленні. Дуже дякуємо Богу та всім учасникам вишколу за активну участь та з нетерпінням чекаємо наступної зустрічі, яка відбудеться 17 червня 2017 р. Б.

 

Детальніше: Вишкіл аніматорів

Великий Ярмарок 28 травня 2017

Ось уже вдруге поспіль відбувається ВЕЛИКИЙ ЯРМАРОК на території нашого Собору. Цього року він проводився у неділю - 28 травня 2017 р. Б., організатором якого була катехитична школа ім. митр. Андрея Шептицького.


Детальніше: Великий Ярмарок 28 травня 2017

Разом святкуємо Воскресіння у Шевченківському Гаю

«Перемагаймо любов’ю» - під таким гаслом проходив 5 фестиваль «Святкуймо Воскресіння разом», на якому побували діти та батьки нашої катехитичної школи. Фестиваль відбувався у Провідну неділю, 23 квітня 2017 р. Б. в Шевченківському Гаю в місті Лева. 

Розпочалося наше святкування з Архиєрейської Літургії, яку очолив владика Ігор Возняк.

Детальніше: Разом святкуємо Воскресіння у Шевченківському Гаю

Воскресення Христове

          У день Світлого

празника Христового Воскресіння, 16 квітня 2017 р. Б. владика Григорій Комар,єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ у нашому Соборі очолив Урочисту Божественну Літургію. Владика Григорій разом із священнослужителями освятив артос та привітав вірних із Святом, які так чисельно заповнили храм Божий.

Детальніше: Воскресення Христове

Чин омивання ніг в Чистий Четвер

         У Чистий четвер,13 квітня 2017 р. Б., владика Григорій Комар,єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ у нашому Соборі Покрова Пресвятої Богородиці м.Самбора відслужив Вечірню з Літургією св. Василія Великого та здійснив Чин омивання ніг. 
          У своєму пастирському слові владика Григорій пригадав, що на Тайній Вечері Ісус залишив своїм апостолам два найглибших таїнства Нового Завіту: Тайну Пресвятої Євхаристії, яка є вершиною богослужіння та Таїнство священства, ділячись зі своїми учнями тим вічним священством, яке Він приніс з небес на землю.

Детальніше: Чин омивання ніг в Чистий Четвер

Пам'ятки історії та культури Самбора

Омелян Леськів - культуролог, краєзнавець, вчитель, член Національної спілки журналістів України, член Всеукраїнського об’єднання «Письменники Бойківщини» - став черговим гостем Християнської порадні, яка діє при Дитячій школі "Зернятко" ім. бл. Йосафати Гордашевської. Зустріч відбулася 23 березня в храмі Покрова Пресвятої Богородиці м. Самбора та носила назву "Пам'ятки історії та культури Самбора - важливі засоби духовного і патріотичного виховання дітей".

 

Детальніше: Пам'ятки історії та культури Самбора

Молодіжна Хресна Дорога


Близько півсотні старшокласників Самбора разом із вчителями християнської етики зібралися на Молодіжну Хресну Дорогу, яку проводила п. Любов Войтко - Голова 
Комісії освіти і виховання СДЄ УГКЦ в рамках діяльності Християнської порадні при Дитячій школі "Зернятко" ім. бл. Йосафати Гордашевської.

Детальніше: Молодіжна Хресна Дорога

Запусти

А в нас ЗАПУСТИ 
Для кожного християнина, запусти - це особливий момент перед початком Великого посту. Адже саме вони є справжньою українською традицією, яку започаткували ще наші предки. Ця практика в нашому народі була виплекана віками і допомагала українцям благоговійно увійти у Великий піст. 

Детальніше: Запусти

Як Нам Добре Разом

Надзвичайно тепло, позитивно та радісно відбувалася зустріч "Добра слава - другий спадок", що була організована в рамках діяльності Християнської порадні при Дитячій школі "Зернятко" ім. бл. Йосафати Гордашевської (парафія Покрова Пресвятої Богородиці міста Самбора, УГКЦ).

Детальніше: Як Нам Добре Разом

Різдвяна рукавичка

«Різдвяна рукавичка» - під такою назвою 13-14 лютого 2017 року відбулося чудове дійство-свято – прощання з колядою в дитячій школі «Зернятко» імені бл. Йосафати Гордашевської при Соборі Покрова Пресвятої Богородиці м. Самбора.

Детальніше: Різдвяна рукавичка

Гріхи проти Святого Духа

Вже неодноразово мені щастить бувати на духовних бесідах отця Миколи Витівського і кожного разу я захоплена його харизматичністю, життєвою мудрістю, вмінням доступно подавати складний матеріал, жвавістю викладу та відмінним почуттям гумору. 
"Гріхи проти Святого Духа" - саме так називалася зустріч, організована в рамках діяльності Християнської Порадні при Дитячій школі "Зернятко" (парафія Покрова Пресвятої Богородиці м. Самбір), що відбулася 16 лютого та зібрала рекордну кількість слухачів. 

Детальніше: Гріхи проти Святого Духа

Дочірні категорії